Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Ważne informacje na temat Orange Światłowód na terenie gminy Podegrodzie

AKTUALNOŚCI

Treść

 

Szanowni Państwo,
Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy PODEGRODZIE, w ramach projektu „Nowosądecki Część A Orange Światłowód”. Mieszkańcy naszej Gminy kierując zapytania do pracowników firmy Orange, uzyskują informację zwrotną iż należy kierować zapytania do urzędu. Nie chodzi tutaj o Urząd Gminy Podegrodzie, a Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Zakres inwestycji został określony na podstawie listy adresowej przygotowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej - regulatora rynku telekomunikacyjnego, zgodnie z zasadami przyznawania pomocy publicznej na bazie przeprowadzonej inwentaryzacji.

Informacje na temat projektu dostępne są na stronie: https://www.orange.pl/view/popc lub POPC nabór I i II | Hurt Orange (hurt-orange.pl).

W celu zasięgnięcia informacji dotyczącej planowanej inwestycji należy kontaktować się bezpośrednio  z Urzędem Komunikacji Elektronicznej:

Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa


T: +48 22 33 04 000

Godziny pracy Urzędu: 8:15-16:15 od poniedziałku do piątku

Formularz kontaktowy dostępny jest tutaj

Skrytka ePUAP /r9rm745qkz/SkrytkaESP

lub mail:  kontakt@uke.gov.pl

 

Pierwszym zadaniem było doprowadzenie światłowodu do szkół i placówek edukacyjnych zakwalifikowanych do projektu w miejscowościach: BRZEZNA, BRZEZNA LITACZ, DŁUGOŁĘKA ŚWIERKLA, GOSTWICA, MOKRA WIEŚ, OLSZANA, OLSZANKA, PODEGRODZIE, ROGI, STADŁA.

Placówki te mogą już korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://ose.gov.pl/.

Drugi etap realizacji projektu POPC obejmuje budowę sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych. Inwestycje realizowane są sukcesywnie.

Poniżej załączamy aktualizację miejscowości, które już zostały podłączone do sieci szerokopasmowej:

BRZEZNA - podłączono 202 gospodarstwa domowe
CHOCHOROWICE - podłączono 31 gospodarstw domowych
GOSTWICA - podłączono 296 gospodarstw domowych
OLSZANA - podłączono 28 gospodarstw domowych
PODEGRODZIE - podłączono 353 gospodarstw domowych

Miło nam poinformować, że inwestycja w gminie będzie kontynuowana w ramach projektu POPC2 w n/w miejscowościach:

BRZEZNA
CHOCHOROWICE
GOSTWICA
OLSZANA
PODEGRODZIE
O nowych terminach będziemy Państwa informować w oddzielnych komunikatach na stronie:  https://uniaswiatlowodowa.pl/nowosadecki-czesc-a/podegrodzie/instalacje

1473366