22 marca w Szkole Podstawowej w Podegrodziu, jak co roku, odbyła się Szkolna Giełda Edukacyjna . Gościem na wydarzeniu był Stanisław Banach Wójt Gminy Podegrodzie.
Konkursy strażackie od lat cieszą się niezmienną popularnością wśród uczniów. Komisja Konkursowa rozstrzygnęła eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego edycja 2024 Województwa Małopolskiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadłach po raz pierwszy aktywnie włączyli się w akcję charytatywną „Serce – Sercu”, którą zorganizowała Fundacja Sądecka. W akcji wzięło udział 18 wolontariuszy, którzy zbierali produkty spożywcze w sklepie Groszek...
Zespoły rywalizowały grając w grupach „każdy z każdym”, a następnie chłopcy w drugiej części turnieju rozegrali mecze półfinałowe oraz mecze o miejsca, co dało końcową klasyfikację.
Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. To świetnie, że kiedyś ktoś wymyślił, by uhonorować babcie i dziadków i podziękować im za wszystko, co dla nas robią.
Uczniowie SP Podegrodzie przygotowali program artystyczny w którym przypominają nam kim są babcia i dziadek w oczach każdego dziecka: są jak skarb, który trzeba chronić i pielęgnować.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji....
W piątek 19 stycznia Stanisław Banach Wójt Gminy był obecny na uroczystości Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli, gdzie występowali przedszkolaki i najmłodsi uczniowie, wykonując różnorodne programy artystyczne.
Zespoły rywalizowały, grając systemem „każdy z każdym”, co dało końcową klasyfikację, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał pan Stanisław Banach – Wójt Gminy Podegrodzie.
Zespoły rywalizowały grając w grupach „każdy z każdym”, a następnie chłopcy w drugiej części turnieju rozegrali mecze półfinałowe oraz mecze o miejsca, co dało końcową klasyfikację
Akcja jest przeprowadzana jest od 1995 roku przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa znów ruszyła zbiórka żywności w sklepach.
Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
Województwo daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci.
GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE
KOMUNIKAT nr 8/2023/2024
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w mini koszykówce
dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE
KOMUNIKAT nr 6-7/2023/2024
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie
w tenisie stołowym - Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży
Organizator – Gminny...
„EKOLOGICZNE RYMOWANKI”
wyniki konkursu
organizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 4. Regionalna polityka energetyczna, Działanie...