Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Gmina Podegrodzie – doceniona za zaangażowanie w program „Czyste Powietrze”

AKTUALNOŚCI

Treść

Gmina Podegrodzie znalazła się wśród najbardziej aktywnych 657 gmin w rankingu gmin w programie „Czyste Powietrze” zajmując  2 miejsce w powiecie nowosądeckim. Najbardziej aktywne 657 gmin dostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do 30 tys. zł każda na zadania związane z wdrażaniem tego programu.

Gminy są ważnym partnerem w programie „Czyste Powietrze”. Skutecznie wspierają swoich mieszkańców w pozyskiwaniu dofinansowania na wymianę kopciuchów i termomodernizację domów.

Najnowszy ranking obejmuje zestawienie aktywności gmin w składaniu wniosków o dofinansowanie w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Liczba wniosków na wymianę źródła ciepła i/lub termomodernizacji budynku jest odnoszona do liczby domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie gminy (na podstawie danych z GUS).

W rankingu ujęte jest 2162 gminy, które przystąpiły na podstawie porozumienia do programu „Czyste Powietrze”. Z tego grona teraz 657 gmin z najlepszymi wynikami może otrzymać do 30 tys. zł. NFOŚiGW od pięciu lat współpracuje z gminami, które otrzymują finansowanie na utworzenie i prowadzenie gminnych punktów konsultacyjno‐informacyjnych oraz wynagrodzenie za złożone wnioski.

Wyniki najnowszego rankingu są do pobrania ze strony link poniżej:

https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/ranking-gmin

1851677