Przejdź do treści
Przejdź do stopki

DZIEŃ RODZINY w SZKOLE PODSTAWOWEJ w STADŁACH

AKTUALNOŚCI

Treść

12 czerwca w remizie OSP w Stadłach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny, zorganizowana przez naszą szkołę. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem "MAMA i TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA". Na uroczystość zostali zaproszeni również: Pani Wójt- Małgorzata Gromala, Pan Radny, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Sołtys, nasz twórca ludowy - Pan Kazimierz Basta, przedstawiciele OSP w Stadłach – Pan Kazimierz Witkowski i Pan Marek Frączek oraz Pani Bożena Makoś – przewodnicząca KGW w Stadłach. Niestety Pani Wójt, z powodu licznych obowiązków, nie mogła być obecna na  uroczystości, ale przesłała dla wszystkich dzieci słodki prezent.

Obchody rozpoczęły się występami najmłodszych uczniów - oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej. Dzieci zaprezentowały wiersze, wzruszające piosenki oraz barwne tańce, które wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych. Kolejnym punktem programu był taniec przygotowany przez uczniów klas szóstej  i siódmej. Starsi uczniowie wykazali się niesamowitym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem. Przygotowali niezwykle energetyczny taniec, co szczególnie przypadło do gustu zgromadzonej publiczności. Taniec ten był wyjątkowym prezentem dla Rodziców, którzy nie kryli wzruszenia i dumy ze swoich pociech. Kolejną atrakcją obchodów była "Familiada", przygotowana przez uczniów klas drugiej i trzeciej. Dzieci zaprezentowały serię zabawnych scenek, piosenek i tańców, które nawiązywały do znanej telewizyjnej gry. Uczniowie wcielili się w role prowadzących oraz uczestników, bawiąc zarówno siebie, jak  
i publiczność.

 Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Stadła oczami dziecka". Pan Kazimierz Basta, znany artysta ludowy, ogłosił wyniki konkursu i wręczył nagrody laureatom. Wszystkie prace były wyjątkowe i ukazały ogromny talent oraz wyobraźnię naszych młodych artystów. Po części oficjalnej Rodzice i Goście udali się na słodki poczęstunek.

Święto Rodziny w naszej szkole to wyjątkowy dzień, który integruje całą społeczność szkolną. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli mogliśmy wspólnie świętować, cieszyć się występami i spędzać czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz tym, którzy wzięli w nim udział. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na tak wspaniałym święcie!

1851683