Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Lekcje WOS-u W Urzędzie Gminy Podegrodzie

AKTUALNOŚCI

Treść

Lekcje WOS-u w urzędzie gminy mogą być bardzo interesującą i praktyczną formą nauki. Taka forma zajęć pozwala uczniom na zapoznanie się z konkretnymi aspektami funkcjonowania administracji publicznej na poziomie lokalnym.

Jako pierwsi w  tym roku kalendarzowym lekcje WOS-u rozpoczęli w urzędzie uczniowie  VIII klasy Szkoły Podstawowej w Brzeznej. Opiekunami grupy były panie: Barbara Kula i Marta Zaweracz. Lekcje poprowadził Zastępca Wójta Podegrodzie Stanislaw Mazur, opowiadając o pracy urzędników i przebiegu ich pracy na poszczególnych stanowiskach.

Podczas lekcji w urzędzie gminy uczniowie mieli okazję poznać różne działy i stanowiska w urzędzie, a także dowiedzieć się, jakie zadania są związane z pracą w administracji publicznej. Mogli również zwiedzić gabinet  i spotkać się z Wójtem Gminy Podegrodzie, Stanisławem Banachem. 

Tego typu zajęcia stały się już tradycją w naszej gminie, ponieważ mogą być wartościowym uzupełnieniem tradycyjnych lekcji w szkole. Pozwalają  na praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej w ramach przedmiotu WOS. Uczniowie mogą zobaczyć, jak w praktyce funkcjonuje administracja publiczna i jakie wyzwania stoją przed gminą. Dzięki temu zdobędą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną, która może być przydatna w przyszłości.

1849152