Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Gratulacje dla nagrodzonych uczniów oraz podziękowania dla rodziców i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego

AKTUALNOŚCI

Treść

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań – stąd Wójt Gminy Podegrodzie na spotkaniu w dniu 21 czerwca 2023 r. wyróżnił najlepszych. W tym roku wyróżnienia w postaci nagród książkowych trafiły do 9 uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 uzyskali tytuł laureata lub finalisty w konkursach przedmiotowych lub tytuł laureata w konkursach tematycznych organizowanych lub współorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Jak również nagrodę otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Długołęce – Świerkli za udział w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym. Ponadto nagrodzona został również Drużyna Sportowa Piłki Ręcznej Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu za udział w wojewódzkim finale w ramach Małopolskich Igrzysk Młodzieży.

Wójt Gminy Podegrodzie wręczył również podziękowania i gratulacje rodzicom nagrodzonych uczniów oraz nagrody uznania nauczycielom, którzy przygotowywały uczniów do konkursów. Pan Wójt Stanisław Banach podziękował również przybyłym na spotkaniu dyrektorom szkół, przedszkoli i żłobka za współprace w kończącym się roku szkolnym 2022/2023 i życzył w wszystkim przybyłym gościom słonecznych i radosnych wakacji. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów oraz podziękowania dla rodziców i nauczycieli przekazał również obecny na spotkaniu Zastępca Wójta Gminy Podegrodzie – Pan Stanisława Mazur.

Podczas spotkania wręczona została również „Nagrodę imienia Zofii i Jana Skąpskich” którą kolejny rok ufundowali Amelia i Rafał Skąpscy. Nagrodę te otrzymała uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu.

Ponadto niniejsze spotkanie było też okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół z terenu Gminy Podegrodzie w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Szkoły za zajęcie I, II i III miejsca otrzymały puchary. 

 Wójta Gminy Podegrodzie na zakończenie spotkania wręczył nominacje na stanowisko Dyrektora szkoły:

Pani Małgorzacie Jawor – powierzenie stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stadłach,

Panu Wojciechowi Basta – powierzenie stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Olszance,

 

1657829