Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Bez przeszłości nie zbudujemy przyszłości

AKTUALNOŚCI

Treść

W ubiegłym tygodniu 5 maja w Stadłach, odbył się  koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży szkolnej oraz prezentacja sprzętu wojskowego 1BSP z Rzeszowa.

W uroczystości wziął udział również Stanisław Banach Wójt Gminy Podegrodzie:

"...Często mówimy lub słyszymy: nie mówimy  o przeszłości, nie wracajmy do przeszłości. To jest błąd, trzeba o tym mówić. Bez przeszłości nie ma przyszłości, odpowiedzialnej przyszłości dla przyszłych pokoleń..."

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "PARTNERSTWO DLA ZIEMI SĄDECKIEJ" w 15 lecie jego powstania. Po przywitaniu uczestników i gości odbyła się promocja wojska, z prezentacją sprzętu wojskowego przez I Batalion Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oraz Wojskową Komendę Uzupełnień z Nowego Sącza. W programie było wiele atrakcji. Można było skorzystać z przejazdu bryczkami organizowanego przez Stowarzyszenie Banderia Konna Iskra Dolina Dunajca oraz wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży ze Szkół Gminy Podegrodzie i okolic. 

Była to okazja do spędzenia wolnego czasu w miłej rodzinnej atmosferze, przy słonecznej pogodzie. Dzieci i młodzież mogły zobaczyć, a nawet przymierzyć wojskowy ekwipunek i potrzymać broń, przejechać się bryczkami konnymi oraz obejrzeć wyjątkowe rzeźby patriotyczne Józefa Lizonia z Rogów stworzone w duchu tejże uroczystości.

 

1657772