Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Stawiamy na ekologię - modernizujemy kolejne kotłownie

AKTUALNOŚCI

Treść

Gmina Podegrodzie zakończyła realizację zadania pn. „Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej w Olszanie". Całkowity koszt inwestycji wyniósł 282 445,34 zł brutto. 

W ramach inwestycji oddano do użytku kotłownię gazową, która zastąpiła przestarzałą już  kotłownię węglową. Kotłownia zasilana jest bezpośrednio z regazyfikatora w Olszanie.

Dzięki zrealizowaniu przedsięwzięcia został rozwiązany problem niskiej efektywności źródła ciepła i zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego, co w znaczny sposób powinno wpłynąć na lepsze funkcjonowanie placówki oświatowej.

Kolejną taką inwestycją jest zrealizowanie zadania, pn. „Wymiana pieca w budynku administracyjnym - Urząd Gminy Podegrodzie" II. W ramach tego zadania zmodernizowana została kotłownia budynku urzędu gminy: dotychczasowy piec olejowy został wymieniony na gazowy, zasilany bezpośrednio z regazyfikatora ze Stadeł. Kotłownia ta ogrzewa nie tylko budynek urzędu, ale i budynki Gminnego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Zdrowia w Podegrodziu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 193 790,19 zł brutto. 

1657775