Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Jubileusz Złotych, Szmaragdowych, Diamentowych i Żelaznych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia

AKTUALNOŚCI

Treść

14 października 2022r., 38 par małżeńskich z terenu naszej gminy świętowało jubileusze małżeńskie.

17 par zostało odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, otrzymują go małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie pięćdziesiąt lat.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 1400 w Kościele pw. Św. Jakuba w Podegrodziu. Następnie z tej okazji w Domu Kultury w Podegrodziu zorganizowano wspólną uroczystość, aby uczcić ten szczególny dzień.

Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Podegrodziu - Monika Hałas przywitała Jubilatów i przybyłych gości oraz skierowała w ich stronę słowa podziękowania i uznania. Przyłączając się do życzeń głos zabrał Wójt Gminy - Pan Stanisław Banach oraz Przewodniczący Rady Gminy - Pan Józef Kotarba, składając gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat życia. Na uroczystości obecny byli również Ksiądz Proboszcz Parafii Podegrodzie oraz Zastępca Wójta Gminy Podegrodzie.

Pary małżeńskie obchodzące złote gody zostały uroczyście odznaczone przez Wójta Gminy Podegrodzie - Stanisława Banacha medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

1541136