Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej - Igrzyska Młodzieży

AKTUALNOŚCI

Treść

GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE

KOMUNIKAT nr 3 /2021/2022

Zawody zostały  rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych  podczas pobytu na zawodach uwzględniono  aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej

Piłce Nożnej - Igrzyska Młodzieży

1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 października 2021 - Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach

​5. Zespoły chłopców rywalizowały w dwóch  grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejsce,  a przegrani o III. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym,” co dało końcową klasyfikację.

6. Zwycięskie drużyny   występowały w składach:

Dziewczęta: Weronika Bochniarz, Marlena Konar, Katarzyna Koszyk, Izabela Kruczek, Sandra Kunicka, Nicola Olchawa, Dominika Skupień, Joanna Zaczyk, Klaudia Zielińska, Magdalena Zięba – opiekun Marek Fiut.

Chłopcy: Piotr Dąbrowski, Przemysław Król, Jakub Kulak, Patryk Kulak, Marcin Wojnarowski, Daniel Zwoliński, Jakub Zygmunt – opiekun Łukasz Szabla.

7. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi  dyplomami i pucharami ufundowanymi ze środków Urzędu Gminy w Podegrodziu. Wybrano również najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, a zostali nimi: Miłosz Smoleń ze Szkoły Podstawowej  w Gostwicy i Joanna Zaczyk ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu  oraz najlepszego bramkarza i bramkarkę, którymi zostali:  Daniel Zwoliński i Dominika Poparda ze Szkoły Podstawowej w Olszanie otrzymali oni pamiątkowe statuetki, które wręczył Stanisław Mazur - Zastępca Wójta Gminy Podegrodzie.

8. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne
(08.10.2021 r. – Brzezna).

9. W zawodach międzygminnych chłopcy z Olszany zajęli II miejsce natomiast dziewczęta z Podegrodzia zwyciężyły i wezmą udział w finale powiatowym, który odbędzie się 28.10.2021 r. w Brzeznej.

10. Również bardzo dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki z Długołęki Świerkli, którzy w zawodach międzygminnych w ramach Igrzysk Dzieci zajęli odpowiednio III i II miejsce.

Opracował: Marek Fiut