Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Piłka siatkowa - Igrzyska Młodzieży

Aktualności z gminnych placówek oświatowych

Treść

GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE

 

KOMUNIKAT nr 10/2022/2023

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie
w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców   - Igrzyska Młodzieży

  1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 13  stycznia  2023 - Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  4. Do zawodów zgłosiło się 9  zespołów (5  chłopców i 4 dziewcząt) : (90 zawodników  i zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Brzezna Litacz
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy

       5. Zespoły rywalizowały  grając systemem „każdy z każdym”,  co dało końcową klasyfikację.

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Dziewczęta:

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Brzezna Litacz

-

Brzezna

0 : 2

2.

Podegrodzie

-

Długołęka Świerkla

2 : 0

3.

Podegrodzie

-

Brzezna Litacz

2 : 0

4.

Długołęka Świerkla

-

Brzezna

0 : 2

5.

Długołęka Świerkla

-

Brzezna Litacz

2 : 0

6.

Brzezna

-

Podegrodzie

0 : 2

 

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Sety

1.

Podegrodzie

3

6

6 : 0

2.

Brzezna

3

4

4 : 2

3.

Długołęka Świerkla

3

2

2 : 4

4.

Brzezna Litacz

3

0

0 : 6

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju dziewcząt:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

3.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

4.

Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu

Paweł Ciągło

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Chłopcy:                

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Stadła

-

Brzezna

1 : 2

2.

Podegrodzie

-

Długołęka Świerkla

2 : 0

3.

Podegrodzie

-

Stadła

2 : 0

4.

Długołęka Świerkla

-

Brzezna

2 : 0

5.

Długołęka Świerkla

-

Stadła

2 : 0

6.

Brzezna

-

Podegrodzie

0 : 2

7.

Gostwica

-

Brzezna

2 : 0

8.

Gostwica

-

Podegrodzie

0 : 2

9.

Stadła

-

Gostwica

1 : 2

10.

Długołęka Świerkla

-

Gostwica

2 : 1

 

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Sety

1.

Podegrodzie

4

8

8 : 0

2.

Długołęka Świerkla

4

6

6  : 3

3.

Gostwica

4

4

5 : 5

4.

Brzezna

4

2

2 : 7

5.

Stadła

4

0

2 : 8

Kolejność   końcowa  w  turnieju chłopców:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli

Zygmunt Biel

3.

Szkoła Podstawowa w Gostwica

Józef Nieć

4.

Szkoła Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

5.

Szkoła Podstawowa w Stadłach

Małgorzata Jurkowska

6. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami  i  dyplomami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie. Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonał pan Stanisław Mazur zastępca wójta Gminy Podegrodzie.

7. Zwycięskie drużyny wystąpiły w składach: dziewczęta: Ciągło Zuzanna, Horowska Paulina. Kapusta Julia, Olchawa Nicola, Pawlak Zuzanna, Skupień Dominika, Chełmecki Emil, Chełmecki Jan, Ciapała Krystian, Gancarczyk Miłosz, Koral Jakub, Lorczyk Marcin, Łatka Bartosz, Pietrzak Patryk, Pióro Bartłomiej, Salamon Krzysztof, Skoczeń Jakub, Woda Domink,  opiekun: Marek Fiut.

8. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (16.02.20223r. – Brzezna).    

 

Opracował: mgr Marek Fiut

 

1851686