Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Rocznica Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Brzeznej

Aktualności z gminnych placówek oświatowych

Treść

W tygodniu poprzedzającym oficjalne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Brzeznej. Program artystyczny przygotowany przez p, S. Bodziny i p. E. Klimek przy wsparciu muzycznym p. M. Wastaga zawierał wielki ładunek patriotyzmu.

Losy Polski zostały przedstawione słowami poetów i bardzo lirycznymi piosenkami.  Całość otworzył polonez w wykonaniu uczniów z klas : siódmej i ósmych – oczywiście w biało - czerwonych barwach. Wzruszyły piosenki śpiewane przez Kasię Majcher, Julkę Szczurek i Nadię Kopkowicz. Trzeba przyznać, bardzo profesjonalnie. Nawet szkolne rozrabiaki wczuły się w klimat i zachowały powagę.

Dobrze odegrano scenę zniewolenia Polski (na biało – czarno) – w roli głównej Malwina Obrzud z kl. ósmej. Walor artystyczny programu podniosły utwory zagrane solo przez Anielę Głowę i Kubę Popielajewa. Na uwagę zasługuje też symboliczna, gustowna dekoracja stanowiąca tło występów, których akcentem końcowym był „nieoficjalny hymn” : „Żeby Polska była Polską” i oddanie hołdu bohaterom, którzy za to walczyli i ginęli.

Wiadomo, jak trudno jest w warunkach szkolnych przygotować tak duże przedsięwzięcie, dlatego dziękujemy za dostarczenie tylu pozytywnych przeżyć. Może dzięki tej uroczystości 11. 11 więcej flag pojawi się na okolicznych domach.

1851682