Przejdź do treści
Przejdź do stopki

INFORMACJA WARSZTATY DLA RODZICÓW

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Treść

W ramach działań Profilaktycznych Gmina Podegrodzie wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej  w Podegrodziu w miesiącu styczniu 2024r  zaprosili rodziców do udziału w Warsztatach dla rodziców w duchu pozytywnej dyscypliny.

Warsztaty odbywają się w siedzibie Ośrodka, co tydzień i trwają przez 6 tygodni. Prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów: Psychologa –  Magdalenę Dobrowa, posiadającą wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodziną  oraz Justynę Światłowską – Coacha, Trenera, Edukatora Pozytywnej Dyscypliny.  Rodzice biorący udział w Warsztatach mogli przybyć wraz z dziećmi, które w czasie, gdy rodzice byli zajęci spędzały mile czas na grach i zabawach wraz z animatorką.

Głównym celem działań skierowanych do rodziców jest wsparcie rodziców oraz ukazanie im sposobów jak mogą radzić sobie z wyzwaniami oraz trudnościami wychowawczymi. Warsztaty oparte są na amerykańskiej  metodzie  „Pozytywna Dyscyplina”, która polega ona  na szacunku  i wzajemnym zrozumieniu. Pomaga rodzicom tak budować relację ze swoimi dziećmi, aby odczuwali radość z tej relacji i dzień za dniem stawali się lepszymi rodzicami. Dzięki pozytywnej dyscyplinie pomagamy dzieciom wzrastać w szacunku do siebie i innych, nabywać umiejętności rozwiązywania problemów, słuchania oraz efektywnego komunikowania się. Jest drogą do wzmacniania więzi i miłości w rodzinie. Ponadto warsztaty te pomagają rodzicom  wychować dzieci na mądrych, odpowiedzialnych, pewnych siebie ludzi a jednocześnie dają im możliwość wzmacniania własnych kompetencji rodzicielskich.

Warsztaty dla Rodziców w duchu Pozytywnej Dyscypliny cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców dlatego Gmina Podegrodzie w swoich działaniach planuje kontynuację Warsztatów dla Rodziców oraz utworzenie kolejnych grup warsztatowych dla wszystkich zainteresowanych w obecnym roku.

1718850