Przejdź do treści
Przejdź do stopki

„Ciepło od zaraz!” - to hasło przewodnie nowej kampanii Polskiego Alarmu Smogowego

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Treść

 

Polski Alarm Smogowy rozpoczyna kampanię „Ciepło od zaraz!”, pokazując jak w prosty i tani sposób zredukować zużycie energii i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Znaczna część polskich domów ogrzewana jest węglem spalanym w pozaklasowych kotłach, czyli tzw. kopciuchach.

Te kotły to obecnie jedno z najdroższych źródeł ogrzewania. W ostatnim podsumowaniu opublikowanym przez Porozumienie Branżowe Na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE) koszt ogrzewania przykładowego 150 metrowego domu węglem jest wyższy od ogrzewania gazem czy pompą ciepła i wynosi ok. 6700 zł rocznie nawet po uwzględnieniu dodatku węglowego 3.000 zł. Proste czynności, takie jak instalowanie termostatów na grzejnikach, obniżanie temperatury w pomieszczeniach, montaż ekranów z pianki za grzejnikami, a nawet umiejętne wietrzenie pomieszczeń pomogą obniżyć rachunki za ogrzewanie. Zaproponowane przez PAS działania mogą doprowadzić do łącznych oszczędności energii sięgających nawet kilkudziesięciu procent!

 

Więcej przydatnych informacji: https://krakowskialarmsmogowy.pl/2023/01/04/15-sposobow-na-nizsze-rachunki-pas-podpowiada-jak-zaoszczedzic-na-ogrzewaniu/

1811740