Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Ruszył nabór do programu "Moja woda"

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Treść

Gmina Podegrodzie uprzejmie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), we współpracy z funduszami wojewódzkimi, realizuje program „Moja Woda”. Zadaniem programu jest pomoc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce. 

"... W ramach programu „Moja Woda”, do którego 3 sierpnia ruszył nabór, można będzie uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł, która obejmuje do 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia służącego przydomowej retencji. Pieniądze z NFOŚiGW należy przeznaczyć na zakup komponentów, które są trwałą częścią systemu nawadniania czy innego wykorzystywania wód opadowych oraz na koszty adaptacji elementów już istniejących.

W zakres inwestycji wchodzi zakup, montaż, budowa i uruchomienie instalacji do zbierania wód opadowych, gromadzenia deszczówki w zbiornikach i tzw. „oczkach wodnych”, retencjonowania w gruncie i na dachach oraz wykorzystywania zebranej wody z pomocą pomp, przewodów, filtrów, zraszaczy i innych urządzeń......"

- czytamy na stronie NFOŚiGW.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://wfosigw.pl/rusza-nabor-wnioskow-w-programie-moja-woda/#

1657826