Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Podziękowanie za akcję: "Sprzątanie rzeki Dunajec w miejscowości Podegrodzie - dbajmy o czystość naszej gminy"

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Treść

Podziękowanie za sprzątanie!!!

W związku z przeprowadzoną akcją, pn.: „Sprzątanie rzeki Dunajec w miejscowości Podegrodzie – dbajmy o czystość naszej gminy”, chcemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy za zaangażowanie w sprzątaniu terenów otwartych w okolicach rzeki Dunajec, przede wszystkim za poświęcony swój czas i trud. 

Łącznie zebrano 1.840 kg odpadów różnego rodzaju.


Dzięki Państwa pomocy nasze okolice wyglądają czyściej, co przekłada się na wizerunek naszej gminy. Trudno zrozumieć logikę czynu wyrzucania śmieci w okolicach rzeki, które pozostawiają po sobie trwały ślad na kilkaset lat (plastik rozkłada się od 100-1000 lat). Jest przecież inna możliwość pozbywania się odpadów w sposób prawidłowy i nie szkodliwy dla środowiska.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z akcji sprzątania.

***

Wójt Gminy Podegrodzie w miesiącu czerwcu 2023 r. zamierza przeprowadzić akcję sprzątania  terenów otwartych, w okolicach ujścia potoku Słomka i brzegów rzeki Dunajec, w miejscowości Podegrodzie.

Nad rzeką Dunajec można znaleźć porzucone zużyte opony, elementy samochodowe (zderzaki, błotniki), odpady budowlane, a nawet odpady wielkogabarytowe (telewizory, pralki, lodówki itp.), jak również można tam zauważyć, bardzo dużo różnego rodzaju odpadów: papierki, butelki plastikowe lub szklane, opakowania po słodyczach.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy, aby przyłączyli się do akcji sprzątania terenów Dunajca.

Wszelkich informacji w powyższym zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 18 448 49 59.

Apelujemy, nie wyrzucajmy odpadów w miejsca do tego nieprzeznaczonych – przecież można je zagospodarować we właściwy sposób. Szanowni mieszkańcy odpady leżące dookoła nas wystawiają nam złe świadectwo. Pilnujmy, więc sami siebie, ale też nie bójmy się zwrócić uwagi sąsiadowi czy nawet obcej osobie, gdy zobaczymy, że zaśmieca ona naszą okolicę. Spróbujmy zmienić złe nawyki i przyzwyczajenia to jest nasza gmina, nie pozwólmy zrobić śmietnika z miejsca, w którym żyjemy!

 
1851680