Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pupili

AKTUALNOŚCI

Treść

Szanowni Mieszkańcy Gminy Podegrodzie!

 

Apelujemy o dołożenie wszelkich starań i wykazanie szczególnej troski, aby zwierzęta nie pozostawiano bez opieki, a w szczególności nie biegały bez nadzoru po terenach ogólnodostępnych i uczęszczanych przez inne osoby! Osoby utrzymujące zwierzęta domowe, przede wszystkim psy, są zobowiązane, pod rygorem odpowiedzialności prawnej, do zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności. Ponoszą też pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich zwierząt.

 

Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Nie zachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

 

Pamiętajmy aby nie puszczać zwierząt swobodnie, bez smyczy, tak aby nie podbiegały do przechodzących osób w tym dzieci. Właściciele, którzy nie posiadają ogrodzenia mają obowiązek zabezpieczyć czworonoga w taki sposób aby nie oddalał się poza posesję!

 

Większość zgłaszanych bezdomnych zwierząt to zwierzęta niedopilnowane przez swoich właścicieli zwłaszcza w okresie godowym, w tym czasie psy są w stanie przemieszczać się nawet na odległość kilkunastu kilometrów.

 

WŁAŚCICIELU TWÓJ PIES TO TWÓJ OBOWIĄZEK!

1281910