Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce dziewcząt i chłopców   - Igrzyska Dzieci

Aktualności

Treść

GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE

 

KOMUNIKAT nr 7/2021/2022

Zawody zostały  rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych  podczas pobytu na zawodach uwzględniono  aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.

 

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce  dziewcząt i chłopców   - Igrzyska Dzieci

  1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 12  stycznia   2022 – Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  4. Do zawodów zgłosiło się 10  zespołów (5 chłopców i 5 dziewcząt) : (85 zawodników    i zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Olsznie
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

5. Zespoły rywalizowały  grając systemem „każdy z każdym”,  co dało końcową klasyfikację.

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Brzezna

-

Podegrodzie

4 : 2

2.

Długołęka Świerkla

-

Gostwica

6 : 4

3.

Podegrodzie

-

Gostwica

10 : 4

4.

Brzezna

-

Długołęka Świerkla

4 : 4

5.

Gostwica

-

Brzezna

0 : 0

6.

Podegrodzie

-

Długołęka Świerkla

4 : 2

7.

Olszana

-

Podegrodzie

11 : 0

8.

Olszana

-

Gostwica

2 : 4

9.

Długołęka Świerkla

-

Olszana

2 : 4

10.

Brzezna

-

Olszana

0 : 2

 

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Olszana

4

6

20 : 4

2.

Brzezna

4

4

8 : 8

3.

Podegrodzie

4

4

16 : 21

4.

Długołęka Świerkla

4

3

12 : 17

5.

Gostwica

4

3

12: 18

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju chłopców:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Łukasz Szabla

2.

Szkoła Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

3.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

4.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

5.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef  Nieć

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Dziewczęta

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Brzezna

-

Podegrodzie

2 : 14

2.

Długołęka Świerkla

-

Gostwica

14 : 0

3.

Podegrodzie

-

Gostwica

6 : 0

4.

Brzezna

-

Długołęka Świerkla

2 : 6

5.

Gostwica

-

Brzezna

6 : 4

6.

Podegrodzie

-

Długołęka Świerkla

10 : 0

7.

Olszana

-

Podegrodzie

4 : 10

8.

Olszana

-

Gostwica

4 : 4

9.

Długołęka Świerkla

-

Olszana

10 : 0

10.

Brzezna

-

Olszana

2 : 12

 

 

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Podegrodzie

4

8

40: 6

2.

Długołęka Świerkla

4

6

30 : 12

3.

Olszana

4

3

20 : 26

4.

Gostwica

4

3

10 : 28

5.

Brzezna

4

0

10 : 38

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju dziewcząt:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

3.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Łukasz Szabla

4.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef  Nieć

5.

Szkoła Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

6. Zwycięskie drużyny   występowały w składach:

Dziewczęta: Bochniarz Weronika, Kruczek Izabela, Kunicka Sandra, Zielińska Klaudia, Zięba Magdalena, Żelasko Justyna, Konar Marlena, Koszyk Katarzyna, Tokarczyk Laura, Pasoń Kinga  – opiekun Marek Fiut.

Chłopcy– Dąbrowski Piotr, Król Przemysław, Kulak Jakub, Berowski Norbert, Wojnarowski Marcin, Zwoliński Daniel, Porębski Rafał  opiekun Łukasz Szabla.

7. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami  i  dyplomami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.

8. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (01.02.2022 r. – Piątkowa).

 

Opracował: mgr Marek Fiut

1194952