Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej - Igrzyska Młodzieży

Aktualności

Treść

GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE

 

KOMUNIKAT nr 3 /2021/2022

Zawody zostały  rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych  podczas pobytu na zawodach uwzględniono  aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.

 

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej

Piłce Nożnej - Igrzyska Młodzieży

  1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 października 2021 - Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  4. Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów (7 chłopców i 3 dziewcząt) : 
    (91 zawodników i zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Brzezna -  Litacz
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Olszanie
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach

​5. Zespoły chłopców rywalizowały w dwóch  grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejsce,  a przegrani o III. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym,” co dało końcową klasyfikację.

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

 

Grupa „A” - chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Brzezna

-

Gostwica

0:1

2.

Brzezna Litacz

-

Olszana

0:3

3.

Gostwica

-

Brzezna Litacz

0:0

4.

Brzezna

-

Olszana

0:1

5.

Gostwica

-

Olszana

0:3

6.

Brzezna

-

Brzezna Litacz

3:1

 

Tabela grupy „A”:

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Olszana

3

9

7:0

2.

Gostwica

3

4

1:3

3.

Brzezna

3

3

3:3

4.

Brzezna Litacz

3

1

1:6

Grupa „B” – chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Podegrodzie

-

Długołęka Świerkla

0:1

2.

Stadła

-

Długołęka Świerkla

2:2

3.

Podegrodzie

-

Stadła

0:1

 

 

 Tabela grupy „B”: 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Długołęka Świerkla

2

4

3:2 (k.1:0)

2.

Stadła

2

4

3:2 (k.0:1)

3.

Podegrodzie

2

0

0:2

 

 

MECZE PÓŁFINAŁOWE CHŁOPCÓW:

  1. Długołęka Świerkal – Gostwica  0:2
  2. Stadła – Olszana 0:1 (k. 0:1)

MECZ O III MIEJSCE

            Stadła – Długołęka Świerkla   1:0

MECZ O I MIEJSCE

            Gostwica  – Olszana 0:1

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

DZIEWCZĘTA

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Olszana

-

Długołęka

0:0

2.

Podegrodzie

-

Olszana

1:0

3.

Długołęka

-

Podegrodzie

0:3

 

 TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Podegrodzie

2

6

4:0

2.

Olszana

2

1

0:1

3.

Długołęka Świerkla

2

1

0:3

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju chłopców:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Łukasz Szabla

2.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef Nieć

3.

Szkoła Podstawowa w Stadłach

Małgorzata Jurkowska

4.

Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli

Zygmunt Biel

5-7.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

5-7

Szkołą Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

5-7

Szkoła Podstawowa w Brzeznej - Litaczu

Paweł Ciągło

 Kolejność   końcowa  w  turnieju dziewcząt:

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Łukasz Szabla

3.

Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli

Zygmunt Biel


6. Zwycięskie drużyny   występowały w składach:

Dziewczęta: Weronika Bochniarz, Marlena Konar, Katarzyna Koszyk, Izabela Kruczek, Sandra Kunicka, Nicola Olchawa, Dominika Skupień, Joanna Zaczyk, Klaudia Zielińska, Magdalena Zięba – opiekun Marek Fiut.

Chłopcy: Piotr Dąbrowski, Przemysław Król, Jakub Kulak, Patryk Kulak, Marcin Wojnarowski, Daniel Zwoliński, Jakub Zygmunt – opiekun Łukasz Szabla.

7. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi  dyplomami i pucharami ufundowanymi ze środków Urzędu Gminy w Podegrodziu. Wybrano również najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, a zostali nimi: Miłosz Smoleń ze Szkoły Podstawowej  w Gostwicy i Joanna Zaczyk ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu  oraz najlepszego bramkarza i bramkarkę, którymi zostali:  Daniel Zwoliński i Dominika Poparda ze Szkoły Podstawowej w Olszanie otrzymali oni pamiątkowe statuetki, które wręczył Stanisław Mazur - Zastępca Wójta Gminy Podegrodzie.

8. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne 
(08.10.2021 r. – Brzezna).

9. W zawodach międzygminnych chłopcy z Olszany zajęli II miejsce natomiast dziewczęta z Podegrodzia zwyciężyły i wezmą udział w finale powiatowym, który odbędzie się 28.10.2021 r. w Brzeznej.

10. Również bardzo dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki z Długołęki Świerkli, którzy w zawodach międzygminnych w ramach Igrzysk Dzieci zajęli odpowiednio III i II miejsce.

 

Opracował: Marek Fiut

1138376