AKCJA CZTERY ŁAPY

Wiele psów posiada już swoich właścicieli a pojawiające się tzw. "Bezdomne zwierzęta"  to przeważnie zwierzęta niedopilnowane przez swojego właściciela.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Podegrodzie  w roku 2019 wyniósł 31 915 zł -12 psów wywiezionych do schroniska, w roku 2018:  80 598 zł - 49 psów wywiezionych do schroniska a w roku 2017: 42 947 zł - 20 psów te ogromne koszty związane są m.in. z zapewnieniem opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi w tym uczestniczącymi w kolizji drogowej. Przyjmowaniem, utrzymywaniem i opieką  w Schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz transportem do schroniska.

Ponad połowa urodzonych każdego roku  psów i kotów nie znajduje domów. Możesz temu zapobiec! Sterylizacja i kastracja jest jedynym rozwiązaniem problemu nadpopulacji bezdomnych zwierząt.
Jest to rutynowy zabieg chirurgiczny wykonywany w gabinetach weterynaryjnych dający pewność niepożądanych ciąż.

 

ADRESATKA:

Adresatka to mały breloczek przyczepiony do obroży z imieniem psa. Ważne aby  znalazł  się tam aktualny numer telefonu lub adres właściciela

ZACZIPUJ MNIE!
 
Czipowanie polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia mikroprocesora wielkości ziarenka ryżu. Jest to niewielki koszt w przedziale 25-30 zł.
 

Tagi

GALERIA