Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej - Igrzyska Dzieci

 

GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE

 

KOMUNIKAT nr 2/2019/2020

 

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej

Piłce Nożnej - Igrzyska Dzieci

  1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 października 2019 - Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  4. Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów (7 chłopców i 4 dziewcząt) : (91 zawodników i zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Brzezna -  Litacz
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Olszanie
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Stadłach
  1. Zespoły chłopców rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejscea przegrani o III. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym,” co dało końcową klasyfikację.

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa „A” - chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Brzezna

-

Brzezna Litacz

1:3

2.

Długołęka

-

Olszana

1:0

3.

Brzezna

-

Olszana

1:1

4.

Brzezna - Litacz

-

Długołęka

1:1

5.

Brzezna - Litacz

-

Olszana

0:4

6.

Brzezna

-

Długołęka

0:2

 

Tabela grupy „A”:

 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Długołęka - Świerkla

3

7

4:1

2.

Olszana

3

4

5:2

3.

Brzezna - Litacz

3

4

4:5

4.

Brzezna

3

1

2:6

Grupa „B” – chłopcy

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Podegrodzie

-

Gostwica

0:0

2.

Stadła

-

Gostwica

3:0

3.

Podegrodzie

-

Stadła

1:0

 Tabela grupy „B”: 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Podegrodzie

3

4

1:0

2.

Stadła

3

3

3:1

3.

Gostwica

3

0

0:3

 

 

MECZE PÓŁFINAŁOWE CHŁOPCÓW:

  1. Długołęka – Świerkal – Stadła 1:1 (k.2:1)
  2. Podegrodzie – Olszana 0:1

MECZ O III MIEJSCE

            Stadła – Podegrodzie   2:0

MECZ O I MIEJSCE

            Długołęka Świerkla – Olszana 1:0

 

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

DZIEWCZĘTA

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Podegrodzie

-

Gostwica

4:0

2.

Gostwica

-

Długołęka

0:1

3.

Olszana

-

Gostwica

2:0

4.

Olszana

-

Długołęka

0:1

5.

Podegrodzie

-

Olszana

1:0

6.

Długołęka

-

Podegrodzie

1:0

 TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Długołęka - Świerkla

3

9

3:0

2.

Podegrodzie

3

6

5:1

3.

Olszana

3

3

2:2

4.

Gostwica

3

0

0:7

 

 

 

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju chłopców:

 

M-ce

Szkoła/ Drużyan

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

2.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Celina  Zwolińska

3.

Szkoła Podstawowa w Stadłach

Małgorzata Jurkowska

4.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

5-7.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef Nieć

5-7

Szkołą Podstawowa w Brzeznej

Leszek Kożuch

5-7

Szkoła Podstawowa w Brzeznej - Litaczu

Paweł Ciągło

 

 

 Kolejność   końcowa  w  turnieju dziewcząt:

 

M-ce

Szkoła/ Drużyan

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

2.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

3.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef Nieć

4.

Szkoła Podstawowa w Olszanie

Celina  Zwolińska

 

  1. Zwycięskie drużynywystępowały w składach:

Dziewczęta: Kamila Jurkowska, Łucja Lorek, Karolina Wastag, Katarzyna Zelek, Katarzyna Dadał, Justyna Drabik, Aleksandra Dara – opiekun Zygmunt Biel.

Chłopcy: Karol Kuchnia, Piotr Plata, Szymon Olszak, Błażej Kożuch, Konrad Wastag, Piotr Siciarz, Gabriel Plata, Karol Duda, Arkadiusz Szewczyk, Wiktor Dadał – opiekun Zygmunt Biel.

  1. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju, a zostali nimi: Błażej Kożuch i Kamila Jurkowska ze Szkoły Podstawowej w Długołęce - Świerkli oraz najlepszego bramkarza i bramkarkę, którymi zostali: Sandra Kunicka ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Daniel Zwoliński ze Szkoły Podstawowej w Olszanie.
  2. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (09.10.2019 r. – Brzezna).

 

 Opracował: Marek Fiut

Tagi

GALERIA