VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Welcome to New Zealand”

VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Welcome to New Zealand”

 

9 maja w Szkole Podstawowej w Dlugołęce-Świerkli odbył się etap finałowy Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie. VI edycja konkursu nosiła nazwę „Welcome to New Zealand” i została wzbogacona o elementy geografii, historii, kultury oraz życia codziennego tego anglojęzycznego kraju.

Tegoroczny konkurs realizowany był w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie Gminy Podegrodzie w 2019 roku. Organizatorami VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Welcome to New Zealand” dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Podegrodzie, który miał na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym są: Stowarzyszenie ADSUM z Brzeznej, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli oraz Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Olszance.

Pomysł zorganizowania konkursu to inicjatywa dwóch nauczycielek języka angielskiego Marty Pustułki - Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Olszance oraz Kornelii Potoniec-Szarek - Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli.

4 kwietnia 2019 r. w dziesięciu szkołach podstawowych gminy Podegrodzie odbyły się eliminacje szkolne mające na celu wyłonienie trzyosobowego zespołu, który 9 maja reprezentował szkołę w etapie finałowym.

W tym roku szkolnym w konkursie udział wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy Podegrodzie: Szkoła Podstawowa w Brzeznej, Szkoła Podstawowa w Brzeznej- Litaczu, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli, Szkoła Podstawowa w Gostwicy, Szkoła Podstawowa w Mokrej Wsi, Szkoła Podstawowa w Olszance, Szkoła Podstawowa w Olszanie, Szkoła Podstawowa w Stadłach, Szkoła Podstawowa w Rogach, Szkoła Podstawowa w Podegrodziu.

Uroczystego otwarcia VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dokonała Dyrektor SP w Długołęce-Świerkli mgr Katarzyna Plata, następnie głos zabrała prezes Stowarzyszenia ADSUM Urszula Potoniec-Mędoń.

Po części oficjalnej rozpoczął się konkurs, który trwał około 2 godzin. Składał się on z następujących zadań: praca z filmem, rozumienie tekstu słuchanego
i pisanego, zagadki językowe oraz gramatyczne, rozwiązywanie quizów, gier językowych oraz zadania sprawdzające wiedzę o geografii, kulturze i życiu codziennym w Nowej Zelandii. W czasie zmagań uczniowie wykorzystywali nowoczesne technologie takie jak aplikacja Kahoot oraz czytnik kodów QR.

Uczniowie z zaangażowaniem podjęli się trudu walki o czołowe miejsca. Każdej drużynie przyświecał jeden wspólny cel - miejsce na podium. W czasie przerwy zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie mogli odpocząć
i poczęstować się przygotowanymi przekąskami.

Po zakończonej rywalizacji zespołów, komisja konkursowa przystąpiła do oceniania prac, a potem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zastępca Wójta Gminy Podegrodzie, Pan mgr Stanisław Mazur, wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy.

A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce - SP w Olszanie, w składzie:

Oskar Tokarczyk, David Kulak Oliwier Gierczyk

II miejsce - SP im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej SP, w składzie:

 Szymon Kołodziejczyk, Wiktoria Kozłowska, Maciej Ciułkowski

III miejsce – SP w Długołęce-Świerkli, w składzie:

Maria Plata, Filip Bodziony, Natalia Krzyszowska

Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a dla nauczycieli był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Rywalizacji drużynowej towarzyszyła przyjazna atmosfera.

Na zakończenie wręczono podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu dla: Pana Stanisława Mazura Zastępcy Wójta Gminy Podegrodzie, Pani Magdaleny Konstanty Prezes Banku Spółdzielczego w Podegrodziu, Pani Katarzyny Platy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Długołęce-Świerkli, Pani Wioletty Oleksy Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Olszance oraz Pani Urszuli Potoniec-Mędoń Prezes Stowarzyszenia ADSUM, Pani Julie Bordeaux, native speakera z Zespołu Szkół Społecznych „Splot” w Nowym Sączu.

Słowa uznania skierowano, także w kierunku nauczycieli za zainteresowanie
i przygotowanie uczniów oraz pracę w komisji konkursowej.

Organizacja konkursu oraz zakup nagród dla wszystkich uczestników możliwy był dzięki wsparciu sponsorów:

 • Bank Spółdzielczy w Podegrodziu,
 • Firma „SKILLEDBIKE” – Brzezna,
 • Firma „Duet” – Producent Drzwi i Mebli,
 • Małgorzata i Marek Piękoś – Apteka „Pilula” w Podegrodziu,
 • Janusz Rusnak – Firma „Inter-Styl”,
 • Firma Gastronomiczna „Raj” – Gołkowice,
 • Firma „KOMPERION”- projekty graficzne, serwis i sklep komputerowy Łącko,
 • Stanisław Kolbusz – Betoniarnia „KOLBUSZ” Brzezna,
 • Zofia i Wiesław Czop - FHU „GRÓD"
 • Małgorzata Wysocka-Konior, Agnieszki Kawka Apteka Brzezna,
 • Beata Małek Sklep "BEATRYCZE" – Brzezna,
 • Rafał Małek Firma "WIOLRAF" - Brzezna
 • Danuta i Władysław Pasoń – Usługi Tartaczne –Olszanka,
 • Renata Stolarska Firma Handlowa "Renex" – Gołkowice,
 • Ewelina Hebda Klub Fitness i Siłownia FIT & JOY – Podegrodzie,
 • Grażyna i Jarosław Gadzina Sklep Lewiatan – Podegrodzie,
 • Beata Sajdak "NIBYLANDIA" – Brzezna
Tagi