Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Młodzież z OSP Podrzecze na podium

AKTUALNOŚCI

Treść

W dniach 7-9 lipca br. odbył się obóz Małopolskich Drużyn Pożarniczych 2022 "Młodzież w strukturach OSP", w których udział wzięła również nasza młodzież z OSP Podrzecze. Organizatorem obozu była OSP Łabowa, a jednym ze sponsorów obozu  Urząd Gminy Podegrodzie.
 

W obozie brało udział 6 jednostek OSP. I Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozpoczął swój wymarsz z Rytra, przez Cyrlę, aby zakończyć swoją wyprawę na Hali Łabowskiej. Wypoczynkowi i zabawom towarzyszyły strażackie alarmy, nauka obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy przyswajanie wiedzy, np. z ratownictwa medycznego. Młodzież zdobyła wiedzę i umiejętności sprawnościowe niezbędne do przeprowadzania w przyszłości prawdziwych akcji ratunkowo-gaśniczych.

Drugiego dnia obóz młodzieży odwiedził, m.in. Stanisław Banach Wójt Gminy Podegrodzie, który z dumą obserwował kolejne wyzwania, jakim podejmowali się także i nasi młodzi druhowie:

 „Jestem pod wrażeniem sprawnej organizacji ćwiczeń i zaangażowania opiekunów, dzięki którym młodzież zdobywa doświadczenie niezbędne do prowadzenia działań przeciwpożarowych”.

W sobotę 9 lipca na Hali Łabowskiej uroczyście zakończono obóz MDP i nagrodzono wytrwałość młodzieży. Gratulujemy zdobycia pucharu przez młodzież OSP Podrzecze

 

 

 

Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości Posła Patryka Wichra i OSP Łabowa.

1330940