Przejdź do treści
Przejdź do stopki

„Cała Polska Czyta Dzieciom” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

AKTUALNOŚCI

Treść

W dniach 15,22,29 października oraz  5,19 listopada Bibliotekę Gminną w Podegrodziu odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu w ramach akcji  „Cała Polska Czyta Dzieciom”. 

Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić aby zostać „Małym Czytelnikiem”, ponieważ dla niektórych była to pierwsza wizyta w takiej instytucji. Dzieci miały okazję przekonać się, jak wiele ciekawych  książek  znajduje się w bibliotece. Nasi najmłodsi czytelnicy chętnie opowiadali o swoich ulubionych książeczkach. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak należy o nie dbać.  W trakcie zajęć  dzieci wspaniale radziły sobie z bajkowo – baśniowymi zagadkami oraz zadaniami do wykonania. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego czytania książek. Były również prace plastyczne, zabawy ruchowe, a przede wszystkim wspaniałe piosenki i wierszyki w wykonaniu dzieci.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że te spotkania, oraz książki które dzieci miały okazję poznać, zachęcą je do odwiedzania naszej biblioteki. 

1281902