Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Nowa dyscyplina sportowa w gminie Podegrodzie

AKTUALNOŚCI

Treść

W minionym tygodniu na hali sportowej w Brzeznej został rozegrany turniej w  rugby tag, nowej dyscyplinie sportu, którą postanowili rozpropagować nauczyciele ze Szkół Podstawowych w Brzeznej, Długołęce Świerkli oraz Podegrodziu.

W listopadzie wzięli oni udział w szkoleniu nauczycieli wychowania fizycznego w Poroninie w tej dyscyplinie sportu.  Szkolenie  zaowocowało pozyskaniem sprzętu oraz zapoznaniem się z metodyką nauczania i przepisami tej gry. Do pomysłu nauczycieli pozytywnie ustosunkował się również Wójt Gminy Podegrodzie - Stanisław Banach,  który umożliwił zorganizowanie półfinału Małopolski w rugby na hali sportowej w Brzeznej.

Nasi uczniowie debiutowali w tej dyscyplinie sportu - niestety młodzież z Podegrodzia ze względu na kwarantannę nie mogła wystąpić w tym turnieju.

Zawody otworzyli: zastępca wójta gminy Podegrodzie Stanisław Mazur oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeznej Władysław Kozik. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Łukasz Kościelniak – oficer rozwoju rugby w Małopolsce oraz Jakub Syska – sędzia główny zawodów.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach. Pierwsza to zawody w ramach Igrzysk Dzieci dla klas VI, a druga to Szkolna Liga Rugby dla klas IV i V.

Wyniki Igrzysk Dzieci:

  1. Szkoła Podstawowa w Łącku
  2. Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu
  3. Szkoła Podstawowa  nr 6 w Nowym Sączu
  4. Szkoła Podstawowa w Brzeznej

Wyniki Szkolnej Ligi Rugby:

  1. Szkoła Podstawowa w Łącku kl. V
  2. Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli kl. IV
  3. Szkoła Podstawowa w Łącku kl. IV
  4. Szkoła Podstawowa w Zarzeczu kl. IV
  5. Szkoła Podstawowa w Zarzeczu kl. V

Uczniowie z Długołęki Świerkli sprawili sporą niespodziankę,  ponieważ w pierwszych swoich zawodach zaprezentowali się tak dobrze, że awansowali w swojej kategorii wiekowej do finału małopolskiego, który zostanie rozegrany w Krakowie 10 grudnia.

Drużyna z Długołęki Świerkli wystąpiła w składzie: Gomułka Aleksandra, Kożuch Izabela, Głowa Aleksandra, Salamon Martyna, Kotlarz Daniel, Plata Jakub, Piwowar Józef, Olszak Radosław, Żelasko Jakub- opiekun: Zygmunt Biel.

 

Opracował: Marek Fiut.

1281927