Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w tenisie stołowym - Igrzyska Dzieci
Treść
GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE
KOMUNIKAT nr 5/2021/2022
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie
w tenisie stołowym - Igrzyska Dzieci
Zawody zostały rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych podczas pobytu na zawodach uwzględniono aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.
- Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
- Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 18 listopada 2021 – Długołęka Świerkla.
- Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
- Do zawodów zgłosiło się szkół (22 chłopców i 8 dziewcząt).
- Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
- Szkoła Podstawowa w Gostwicy
- Szkoła Podstawowa w Brzeznej
- Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
- Szkoła Podstawowa w Olszance
5. Turniej rozegrano według zasady „do dwóch” przegranych meczów.
6. Awans na zawody międzygminne uzyskało 6 najlepszych zawodników i 6 najlepszych zawodniczek oraz po 2 najlepsze zespoły wśród dziewcząt i chłopców.
Kolejność końcowa w turnieju chłopców:
M-ce |
Imię i Nazwisko zawodnika/Szkoła |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Mikołaj Kołaciak – SP Brzezna |
Leszek Kożuch |
2. |
Gracjan Gomółka – SP Brzezna |
Leszek Kożuch |
3. |
Kamil Kumor – SP Gostwica |
Józef Nieć |
4. |
Emil Zipser – SP Podegrodzie |
Marek Fiut |
5. |
Karol Duda – SP Długołęka Świerkla |
Zygmunt Biel |
6. |
Krystian Ciapała – SP Podegrodzie |
Marek Fiut |
Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:
M-ce |
Imię i Nazwisko zawodnika/Szkoła |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Oliwia Pasoń – SP Olszanka |
Wojciech Basta |
2. |
Zuzanna Szczepaniak – SP Długołęka Świerkla |
Zygmunt Biel |
3. |
Emilia Fryzowicz – SP Długołęka Świerkla |
Zygmunt Biel |
4. |
Katarzyna Dadał – SP Długołęka Świerkla |
Zygmunt Biel |
5. |
Aleksandra Dara – SP Długołęka Świerkla |
Zygmunt Biel |
6. |
Kinga Ciągło – SP Gostwica |
Józef Nieć |
7. Podczas zakończenia najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami zakupionymi z budżetu Gminy Podegrodzie.
Opracował: Marek Fiut