Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek

Aktualności

Treść

1 października 2021 r. w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu uczniowie klas I – V ze Szkoły Podstawowej w Stadłach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Joanną Krzyżanek. Pani Joanna jest autorką popularnych książek dla dzieci, serii o Kurze Adeli, Lamelii Szczęśliwej, Cecylce Knedelek, Rodzinie Wafelków i wielu innych.                                                                                                                    

W czasie spotkania autorka opowiadała o początkach swojej podróży pisarskiej, o pierwszej książce napisanej w wieku 7 lat i o babci Cecylii, która tą książkę przechowała  do jej osiemnastych urodzin. Pani Joanna ciekawie opowiadała  o wielu bohaterach swoich książek, proponowała zabawy ruchowe, w których dzieci z chęcią uczestniczyły. Przedstawiła gąskę Walerkę oraz Cecylkę Knedelek jako główne bohaterki książki "Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków". Do zobrazowania opowieści zaprosiła dzieci,  z którymi nawiązała wspaniały kontakt. Była to okazja do uświadomienia uczniom potrzeby znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.                                                        

Na zakończenie uczniowie podziękowali Pani Joannie za niezapomniane spotkanie. Nie mogło zabraknąć również pamiątkowego zdjęcia.        

 

                                                   

1138374