Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podegrodziu na podium

XXXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echa Poetica” – ZAPRASZAMY – Pałac  Młodzieży w Nowym Sączu

 

Jak co roku Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zorganizował konkurs recytatorski „Echa Poetica”. Młodzi recytatorzy z terenu Małopolski spotkali się w środę 7 października o godzinie 1000 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Konkurs jest od 36 lat organizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Od kilkunastu lat mamy swoich koordynatorów w pięciu delegaturach w Małopolsce, którzy wybierają najlepszych recytatorów do eliminacji w naszej placówce. Dzieci prezentują dowolne wiersze i fragment prozy. Jurorzy główny nacisk kładą na piękno naszego ojczystego języka, dykcję, ale także interpretację utworów 

 

– powiedziała Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Eliminacje konkursowe organizowano równocześnie w Krakowie, Oświęcimiu, Trzebini, Gorlicach, Tarnowie i Nowym Targu wyłonią najlepszych recytatorów spośród uczniów szkół podstawowych. Każdy z uczestników przedstawił interpretację dwóch utworów: poezji i prozy, o dowolnej tematyce. Łączny czas prezentacji nie mógł przekraczać 5 minut.

Dwójka uczniów szkoły Podstawowej w Podegrodziu zajęła miejsca na samym szczycie podium. Aleksandra Ciapała uczennica klasy 3c zajęła miejsce 1, a Dawid Dyrek , również uczeń klasy 3c zajął miejsce 2. Młodzi adepci sztuki scenicznej w niezwykle poruszający sposób przedstawili interpretacje utworów Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Rafała Witka i Hanny Niewiadomskiej. Uczniowie wykonali tytaniczna wręcz pracę i w niezwykle krótkim czasie nauczyli się wymagających tekstów na pamięć. Nie sposób pominąć wielkiego zaangażowania i pomocy Rodziców w opanowaniu i interpretacji tekstu. Uczniów do konkursu przygotowywała wychowawczyni klasy Pani Natalia Ruchała.

Młodym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tagi