Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej

GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE

 

KOMUNIKAT nr 1/2020/2021

 

Zawody zostały  rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych  podczas pobytu na zawodach uwzględniono  aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.

 

Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej

Piłce Nożnej - Igrzyska Dzieci

  1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 października 2020 - Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
  4. Do zawodów zgłosiło się 6  zespołów (4 chłopców i 2  dziewcząt) : 
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
  • Szkoła Podstawowa w Gostwicy
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  1. Zespoły chłopców rywalizowały, grając systemem „każdy z każdym”.  Dziewczęta grały 3 tercje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

 CHŁOPCY

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Długołęka Świerkla

-

Brzezna

3 : 0

2.

Podegrodzie

-

Gostwica

2 : 1

3.

Brzezna

-

Gostwica

0 : 1

4.

Długołęka Świerkla

-

Podegrodzie

4 : 1

5.

Podegrodzie

-

Brzezna

2 : 1

6.

Gostwica

-

Długołęka Świerkla

1 : 3

 

 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Długołęka Świerkla

3

9

10 : 2

2.

Podegrodzie

3

6

5 : 6

3.

Gostwica

3

3

2 : 5

4.

Brzezna

3

0

1 : 6

 

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

DZIEWCZĘTA

Mecz

Szkoła/Drużyna

-

Szkoła /Drużyna

Wynik

1.

Długołęka

-

Podegrodzie

2 : 8

 TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

 

M-ce

Szkoła/Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1.

Podegrodzie

1

3

8 : 2

2.

Długołęka Świerkla

1

0

2 : 8

 

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju chłopców:

 

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

2.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

3.

Szkoła Podstawowa w Gostwicy

Józef Nieć

4.

Szkołą Podstawowa w Brzeznej

Agata Fiut

 

 Kolejność   końcowa  w  turnieju dziewcząt:

 

M-ce

Szkoła/ Drużyna

Nauczyciel/Opiekun

1.

Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

Marek Fiut

2.

Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli

Zygmunt Biel

 

  1. Zwycięskie drużyny   występowały w składach:

Dziewczęta: Zuzanna Ciągło, Nikola Frączek, Paulina Horowska, Joanna Majerska, Nicola Olchawa, Dominika Skupień, Klaudia Sułocha, Amellia Ziellińska.  – opiekun Marek Fiut.

Chłopcy: Błażej Kożuch, Łukasz Kotlarz, Karol Duda, Gabriel Plata, Konrad Wastag, Oskar Plata, Wiktor Dadał, Szymon Olszak – opiekun Zygmunt Biel.

  1.  Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i  dyplomami.
  2. Wybrano również najlepszą zawodniczkę i zawodnika  turnieju, a zostali nimi: Nicola Olchawa ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i   Błażej Kożuch   ze Szkoły Podstawowej w Długołęce - Świerkli oraz najlepszą bramkarkę i  bramkarza, którymi zostali: Dominika Skupień ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu i Tomasz Wastag ze Szkoły Podstawowej w Gostwicy.  Zawodnicy Ci otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dyplomy, puchary oraz statuetki  zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie

  1. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne.

 

 Opracował: Marek Fiut

Tagi

GALERIA