Elektroniczny system Mogily.pl

Wójt Gminy Podegrodzie zaprasza mieszkańców do korzystania z internetowego serwisu umożliwiającego odnalezienie swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobu na mapach Cmentarzy Komunalnych znajdujących się na terenie Gminy Podegrodzie.

Komunalne cmentarze na terenie Gminy Podegrodzie mają internetową wyszukiwarkę grobów http://mogily.pl/start/g-cmentarze-podegrodzie

Na stronie tej  znajdują się następujące funkcje:

  1. Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można znaleźć dane o wszystkich grobach oraz osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia.
  2. W Galerii możemy znaleźć zdjęcia nagrobków i zwykłych krzyży z różnych okresów.
  3. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego.
  4. Z zebranych informacji powstanie galeria Znanych zmarłych, gdzie umieszczone zostaną osoby, krótki lub dłuższy opis ich życia lub dokonań.
  5. Wirtualny Spacer zapewnia możliwość zwiedzania całego cmentarza.
  6. Wyszukiwarka  najważniejsza funkcja, która po wpisaniu nazwiska i imienia pozwala  odnaleźć osobę pochowaną wraz ze zdjęciem grobu i ustalić lokalizację tego grobu. Funkcja sortowania umożliwia nam odnalezienie zmarłych zarówno po wpisaniu nazwiska jak i imienia, a także roku urodzenia czy śmierci rosnąco lub malejąco itp.

Każda osoba pochowana ma swoją podstronę, na której znajduje się jej indywidualna galeria oraz szereg opcji: możliwość zapalenia wirtualnego znicza, napisania modlitwy, skontaktowania się z administratorem w celu uzupełnienia danych lub zamiany zdjęcia, możliwość zamówienia powiadomienia o zbliżającej się rocznicy czy uzyskanie dodatkowych informacji o grobie.

Aplikacja zawiera: wyszukiwarkę osób pochowanych, informacje o osobie zmarłej, mapę i zdjęcia grobu, lokalizację grobu na mapie i jest dostępna na  urządzenia mobilne działające w oparciu o system iOS  oraz Android. Ponadto zapewnia szereg pomocnych funkcji zarówno dla administratora cmentarza,  rodzin otaczających troską groby bliskich zmarłych, jak i osób poszukujących dawno zapomnianych mogił, bo historię tworzą  ludzie, o których pamięć należy zachować dla przyszłych pokoleń.

Podkreślenia wymaga fakt, że wirtualny cmentarz daje możliwość uczczenia  pamięci naszych  bliskich zmarłych i pozwala zapalić w tym celu  wirtualny znicz . Często natłok codziennych spraw, obowiązki, praca, duża odległość, uniemożliwiają odwiedzanie grobów w rzeczywistym  świecie,  więc   spacer  w cyberprzestrzeni, gdzie możemy dzielić się naszymi wspomnieniami i refleksjami z rodziną oraz bliskimi jest   dobrym rozwiązaniem.

Program do obsługi cmentarzy komunalnych został zakupiony ze środków budżetu Urzędu Gminy Podegrodzie.

Tagi