Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Szkolna Giełda Edukacyjna

Aktualności z gminnych placówek oświatowych

Treść

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Podegrodziu odbyła się Szkolna Giełda Edukacyjna, która powróciła po czasie izolacji społecznej i obostrzeń związanych z pandemią. Inicjatorką Giełdy od kilku lat jest pedagog szkolny – Pani Anita Karpierz, która za cel spotkań postawiła wprowadzenie uczniów klas 8 w świat edukacji ponadpodstawowej, jak też przygotowanie ich do świadomego i trafnego wyboru szkoły. Giełda Edukacyjna to przede wszystkim prezentacja i zapoznanie z ofertą edukacyjną szkół średnich z terenu i okolic Nowego i Starego Sącza.

Zaproszenie na to szkolne przedsięwzięcie przyjęła dyrekcja i uczniowie klas 8 ze szkoły podstawowej w Brzeznej, Długołęce – Świerkla, Gostwicy, Rogach, Olszanie i Olszance wraz z opiekunami. Po  rozpoczęciu spotkania przez wolontariuszki, głos zabrała Pani Anna Kołodziejczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, która  otworzyła Szkolną Giełdę Edukacyjną. Następnie wystąpił Zespół Małe Podegrodzie, który zaprezentował tańce regionalne, przy akompaniamencie kapeli lachowskiej. Po zakończeniu występu uczniowie klas 8 rozeszli się do stanowisk, na których czekali przedstawiciele 14 szkół ponadpodstawowych oraz doradca zawodowy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu. Banery, plakaty, kroniki, ulotki, sprzęt specjalistyczny, to tylko niektóre elementy prezentowanych stanowisk.

Uczestnicy Giełdy obejrzeli też kolejny występ formacji tanecznej Team dance, której opiekunem jest Pani Agnieszka Jodłowska.

Szkolną Giełdę odwiedzili Włodarze Gminy Podegrodzie – Wójt Stanisław Banach i zastępca Wójta Stanisław Mazur. Do zebranych ósmoklasistów przemówił Wójt, następnie odwiedził poszczególne stanowiska, rozmawiając z przedstawicielami zaproszonych szkół. Swój czas na odwiedzenie Szkolnej Giełdy mieli również uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, którzy już teraz wstępnie mogli pozyskać informacje o ofertach szkół ponadpodstawowych.

Mamy nadzieję, że rozmowy z przedstawicielami szkół oraz możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji u doradcy zawodowego będą pomocne przy podjęciu tak ważnej decyzji o wyborze szkoły średniej.   

1281910