Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach Europejskiego Zielonego Tygodnia GREEN WEEK 2022

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Treść

Gmina Podegrodzie ponownie włącza się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia - Green Week 2022. Tegoroczna akcja przypada od 30 maja do 5 czerwca 2022r. pod hasłem „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze”. Jest to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską, które poświęcone jest kwestiom związanym z ochroną środowiska.

Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców do przyłączenia się w akcję sadzonka za nakrętki.

W ramach Green Week zostaną zakupione sadzonki, które będą rozdawane przy budynku Urzędu Gminy mieszkańcom, którzy przyniosą co najmniej kilogram nakrętek (1 mieszkaniec = co najmniej 1 kg nakrętek = 1 sadzonka)*.

Podczas akcji będzie działał również Punkt Konsultacyjny Czystego Powietrza. Mieszkańcy zainteresowani wymianą kotła, termomodernizacją domu czy instalacją odnawialnych źródeł energii będą mogli zasięgnąć porady w jaki sposób starać się o dofinansowanie oraz jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku.

Dla mieszkańców, którzy skorzystają w tych dniach z usług punktu konsultacyjnego będzie czekał słodki poczęstunek.*

 

Data i miejsce akcji:

31 maj oraz 1 czerwca 2022r. w godzinach od 10:00 do 14:00,
parking przy budynku Urzędu Gminy Podegrodzie

*akcja będzie trwała do czasu wyczerpania puli przeznaczonej na dany dzień.

Akcja zostanie zrealizowana w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” /LIFE-IP MALOPOLSKA/LIFE14 IPE PL021/ dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej i NFOŚiGW.

1281912