Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej - Igrzyska Dzieci
Treść
GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE
- Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
- Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 października 2021 - Brzezna.
- Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
- Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów: 4 zespoły chłopców i 2 zespoły dziewcząt (60 zawodników i zawodniczek):
- Szkoła Podstawowa w Brzeznej
- Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
- Szkoła Podstawowa w Gostwicy
- Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
5. Zespoły chłopców, grały systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta rozegrały mecz finałowy, co dało końcową klasyfikację.
Wyniki poszczególnych spotkań:
CHŁOPCY
Mecz |
Szkoła/Drużyna |
- |
Szkoła /Drużyna |
Wynik |
1. |
Brzezna |
- |
Podegrodzie |
0:2 |
2. |
Długołęka |
- |
Gostwica |
4:0 |
3. |
Brzezna |
- |
Gostwica |
3:1 |
4. |
Podegrodzie |
- |
Długołęka |
0:1 |
5. |
Gostwica |
- |
Podegrodzi |
0:1 |
6. |
Brzezna |
- |
Długołęka |
0:0 |
Tabela końcowa chłopców
M-ce |
Szkoła/Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Bramki |
1. |
Długołęka - Świerkla |
3 |
7 |
5:0 |
2. |
Podegrodzie |
3 |
6 |
3:1 |
3. |
Brzezna |
3 |
4 |
3:3 |
4. |
Gostwica |
3 |
0 |
1:8 |
Wyniki poszczególnych spotkań:
DZIEWCZĘTA
Mecz |
Szkoła/Drużyna |
- |
Szkoła /Drużyna |
Wynik |
1. |
Długołęka |
- |
Podegrodzie |
0:0 karne( 1:0) |
TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT
M-ce |
Szkoła/Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Bramki |
1. |
Długołęka - Świerkla |
1 |
1 |
0:0 karne 1:0 |
2. |
Podegrodzie |
3 |
1 |
0:0 karne 0:1 |
Kolejność końcowa w turnieju chłopców:
M-ce |
Szkoła/ Drużyna |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli |
Zygmunt Biel |
2. |
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu |
Marek Fiut |
3.. |
Szkołą Podstawowa w Brzeznej |
Leszek Kożuch |
4. |
Szkoła Podstawowa w Gostwicy |
Józef Nieć |
Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:
M-ce |
Szkoła/ Drużyna |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli |
Zygmunt Biel |
2. |
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu |
Marek Fiut |
6. Zwycięskie drużyny występowały w składach:
Dziewczęta: Zuzanna Szczepaniak, Izabela Kożuch, Małgorzata Butrynowicz, Martyna Salamon, Weronika Herduś, Zuzanna Salamon, Katarzyna Dadał, Aleksandra Dara. – opiekun Zygmunt Biel.
Chłopcy: Karol Duda, Oskar Plata, Konrad Wastag, Łukasz Kotlarz, Konrad Plata, Gabriel Plata, Bartosz Krzak, Krzysztof Kuchnia, Kacper Szewczyk. – opiekun Zygmunt Biel.
7. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, statuetkami i pucharami, które zostały zakupione ze środków finansowych Urzędu Gminy w Podegrodziu.
8. Wybrano również najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju, a zostali nimi: Izabela Kożuch i Oskar Plata ze Szkoły Podstawowej w Długołęce - Świerkli oraz najlepszą bramkarkę i bramkarza, którymi zostali: Gabriela Laciuga i Emil Chełmecki ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu..
9. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (08.10.2021 r. – Brzezna).
Opracował: Marek Fiut