Czyste powietrze – informacje o programie

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego m.in.  na: wymianę starego kotła grzewczego (warunek konieczny), docieplenie domu, wymianę okien i drzwi czy instalację odnawialnych źródeł energii (w formie preferencyjnej pożyczki).

Zainteresowani właściciele budynków mieszkalnych mogą składać indywidualne wnioski o dofinansowanie na wymianę kotła, termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej do: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, 31-002 Kraków, ul. Kanonicza 12 lub do oddziału zamiejscowego w Nowym Sączu: ul. Wiśniowieckiego 127, pok.101, 33-300 Nowy Sącz.

Portal beneficjenta: https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/

Jak złożyć wniosek?:

https://docs.google.com/document/d/1Dcl0fl6Zjewvdv7vxdmoB6U5SdumwnATbqa81RkZclQ/edit

Lista sprawdzająca: co beneficjent powinien wiedzieć przed wizytą WFOŚ?:

https://docs.google.com/document/d/1mshU7X-Qy1GBGj2Ulvf-0sIySKfIGk8_or5xJ33XUso/edit

WFOŚiGW w Krakowie uruchomił również dodatkową usługę – terminarz spotkań z osobami zainteresowanymi programem Czyste Powietrze.

Wojewódzki Fundusz chcąc usprawnić proces obsługi potencjalnych beneficjentów Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze” uruchomił nową usługę polegającą na możliwości elektronicznej rezerwacji terminu spotkania z pracownikiem WFOŚiGW w Krakowie w celu uzyskania informacji dotyczących złożenia wniosku w ramach Programu “Czyste Powietrze”.

Więcej informacji o usłudze oraz formularz dostępny jest na stronie: https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/terminarz-spotkan-z-beneficjentami-programu-cp/

Kontakt w sprawie programu:

infolinia (czynna w godzinach 8.00-15.00):  502 073 066 lub 12 422 94 90 wew. 2

e-mail: czyste.powietrze@wfos.krakow.pl

 

Oddział zamiejscowy WFOŚiGW w Nowym Sączu:

ul. Wiśniowieckiego 127, pok.101 33-300 Nowy Sącz

kontakt: dr Magdalena Kuźniakowska-Jasińska  tel. 507 228 203,

e-mail: magdalena.kuzniakowska@wfos.krakow.pl

Biuro jest otwarte od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Tagi