42 pary małżeńskie z terenu naszej gminy świętowało swoje jubileusze małżeńskie

 

07 października w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu 42 pary małżeńskie z terenu naszej gminy świętowało swoje jubileusze małżeńskie. Wśród jubilatów były pary, które obchodziły złote, szmaragdowe, diamentowe gody, a jedna para obchodziła żelazne gody. Niestety nie wszystkie pary uczestniczyły w spotkaniu.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 14:00 w Kościele pw. Św. Jakuba w Podegrodziu. Następnie jubilaci udali się na salę Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Uroczystość rozpoczęła Pani Monika Hałas – Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – witając zaproszonych Jubilatów i kierując w ich stronę słowa podziękowania i uznania. Przyłączając się do życzeń głos zabrała Pani Małgorzata Gromala - Wójt Gminy wyrażając szacunek i podziw dla wytrwałości wszystkich par małżeńskich, które wzajemnie przezwyciężając trudy życia doczekały tak wielkiego Jubileuszu.

Pary małżeńskie obchodzące złote gody zostały odznaczone „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskienadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego aktu dekoracji  dokonała Wójt Gminy Podegrodzie Pani Małgorzata Gromala.

Oprócz medali jubilatom wręczone zostały także pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominek. W uroczystości uczestniczył również ks. prałat Józef Wałaszek – proboszcz Parafii pw. św. Jakuba w Podegrodziu, Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Kowalczyk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu Pan Krzysztof Bodziony. Podczas całej uroczystości czas umilała Lachowska Kapela.

 

Tagi

GALERIA