Kapela Ciupaga porwała publiczność – Lachowskie Lato w Podegrodziu

Wczoraj na Stadionie Sportowym w Podegrodziu odbyło się Lachowskie Lato – impreza organizowana corocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu oraz gminę Podegrodzie. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, mieszkańcy licznie przybyli na płytę stadionu sportowego w Podegrodziu.

Na scenie mogliśmy zobaczyć Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Brzeźnioki”, Orkiestrę Dętą z Długołęki Świerkli, Zespół Regionalny „Małe Podegrodzie”, Młodszą Kapelę „Podegrodzie”, Regionalny Zespół Podegrodzie.

Następnie na scenie pojawili się Podegrodzcy Chłopcy, którzy zaprezentowali utwory ze swojej nowej płyty, a także rozweselali widownię opowiadaniem kawałów. Później ze swoim zespołem wystąpił  Michał Miczu Ziomek, który ostatecznie rozgonił burzowe chmury i na stadionie w Podegrodziu mogliśmy zobaczyć przebłyski słońca.

Podczas festynu można było skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych, nie zabrakło również konkursów, w których do wygrania były cenne nagrody oraz atrakcji dla dzieci, takich jak malowanie twarzy, dmuchane zamki.

„Lachowskie Lato” to impreza promująca Podegrodzie z całym bogactwem jego kultury, historią i dniem dzisiejszym, a także służąca popularyzacji przepięknej kultury ludowej Lachów Sądeckich. 

– mówi wójt Małgorzata Gromala.

Gwiazda wieczoru – Kapela Ciupaga

Przed godziną 20 na scenie pojawili się członkowie Kapeli Ciupaga. Po kilkudziesięciu minutach przygotowań, koncert rozpoczął Piotr Krzywdziński – lider zespołu, który kilkukrotnie podczas występu podchodził (a raczej podbiegał) do tłumu, aby rozdawać płyty.

Kapela porwała publiczność do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewu, największe poruszenie nastąpiło podczas wykonywania utworów „Dziewczyno” oraz „Zguby”.

Dziękujemy za zaproszenie, dziękujemy że mogliśmy tu po sąsiedzku dla Was zagrać

– zakończył Piotr Krzywdziński oraz zaprosił do robienia pamiątkowych zdjęć oraz nabycia płyty Kapeli Ciupaga. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Aplauz.

 

zródło: podegrodzkie.info

Tagi