Zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego na "Małopolskie Dni Rodziny"

Szanowni Państwo!

W 2018 roku mija 25 lat od dnia, kiedy Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodzin. To wyjątkowe, majowe święto ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie i wartość rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Rodzina stanowi przecież podstawę rozwoju nie tylko każdego człowieka, lecz także każdej lokalnej wspólnoty samorządowej. We wspólnocie rodzinnej zakorzenione jest odniesienie do tradycji i mądrości minionych pokoleń. Rodzina daje też poczucie bezpieczeństwa, które pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość i z odwagą oraz zaangażowaniem zmieniać otaczającą rzeczywistość.

 

Za Państwa pośrednictwem chciałbym zaprosić wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny” – inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego – dającej możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez Województwo. W maju, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, grach terenowych, wycieczkach i warsztatach.

 

Pragnę jednocześnie zachęcić Państwa do nadania szczególnego wymiaru majowym obchodom Dni Rodziny w Państwa lokalnych wspólnotach samorządowych. To ważne,
by wszystkie małopolskie rodziny w tych dniach czuły się nie tylko wyjątkowo, ale też mogły skorzystać z licznych atrakcji udostępnionych przez instytucje publiczne: muzea, domy kultury czy ośrodki sportu i rekreacji. Wspólnie spędzony czas, dzięki ofercie przygotowanej przez podległe Państwu instytucje, będzie dla każdej z rodzin okazją do wzmocnienia więzi i poczucia wartości, uświadamiając jednocześnie wagę roli społecznej, którą we współczesnym świecie pełnią rodziny.

 

Już dzisiaj zapraszam też wszystkich mieszkańców regionu na piknik rodzinny, który
– jako podsumowanie „Małopolskich Dni Rodziny” – odbędzie się 20 maja w Parku Jordana w Krakowie.

 

Małopolskie Dni Rodziny - Piknik Rodzinny

Miejsce: Park im. Henryka Jordana w Krakowie, aleja 3 Maja 11, 30-062 Kraków

Data: 20.05.2018r.

Godzina: 11:00 – 17:00

Wśród atrakcji:

- koncert dla dzieci Joszko Broda,

- koncert w wykonaniu Artystów Teatru Ludowego,

- konkursy,

- pokazy,

- gry terenowe,

- warsztaty przyrodnicze,

- darmowe sadzonki drzew,

- wiele innych atrakcji dla małych i dużych.

Tagi