Dla Stowarzyszenia ADSUM z Brzeznej „Każde dziecko ma talent”

Od 25 listopada br. Stowarzyszenie ADSUM z Brzeznej prowadzi w Bibliotece Gminnej                      w Podegrodziu bezpłatne, pozaszkolne zajęcia KODERSI, celem których jest rozwinięcie kompetencji kluczowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych u dzieci                         i młodzieży (45 os.) z gminy Podegrodzie. Dla trzech grup uczestników zaplanowano realizację zajęć, podczas których dzieci poznają podstawy programowania na warsztatach                z języków programowania i programowania robotów.

Celem warsztatów jest nauka skutecznej komunikacji z komputerem i kształcenie uczestników w tematyce programowania i tworzenia własnych gier komputerowych
z wykorzystaniem podstaw animacji i grafiki komputerowej oraz programowania robotów Lego Mindstorms EV3. Udział w zajęciach spowoduje rozbudzenie
i rozwinięcie wśród uczestników zainteresowań programowaniem,  rozszerzenie
i nauczenie się praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności w zakresie infotechniki, przećwiczenie samodzielnego, analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,  przetrenowanie algorytmicznego i abstrakcyjnego myślenia oraz umiejętności komunikacyjnych i pracy zespołowej.

Projekt finansowany przez Województwo Małopolskie w ramach programu „Każde dziecko ma talent” i realizowany przez Stowarzyszenie ADSUM we współpracy z Gminą Podegrodzie  i Biblioteką Gminną. W roku 2016 z podobnych zajęć za pośrednictwem Stowarzyszenia ADSUM w ramach tego samego programu skorzystało 90 uczniów z gminy Podegrodzie.

Tagi

GALERIA