III Edycja Pucharu Polski w siatkówce amatorów - sukces lokalnej drużyny „Gród Czop Podegrodzie”

20-22 października w Zakopanem, odbyła się III Edycja Pucharu Polski w siatkówce amatorów. Turniej był niesamowicie mocno obsadzony, a na starcie w rozgrywkach stanęły 24 drużyny z całej Polski, wśród nich drużyna „Gród Czop Podegrodzie” która wywalczyła wicemistrzostwo.

 

Do Zakopanego siatkarze wyruszyli już w piątek, ponieważ w sobotę czekały ich mecze z samego rana, a podróż przed zawodami męczy. Pierwszy dzień turnieju już na starcie okazał się bardzo ciężki, bo zawodnicy z Podegrodzia musieli też rozegrać dwa tie-braki. Po zaciętych spotkaniach Gród wygrał jednak wszystkie trzy mecze zajmując bardzo dobre, pierwsze miejsce, które dawało potencjalnie słabszego rywala w kolejnym etapie. 

Gród Czop Podegrodzie – KGHM Polkowice 2:1
Gród Czop Podegrodzie – Nordea Łódź 2:1
Gród Czop Podegrodzie – NSG Sandomierz 2:0

2 dzień faza grupowej, ćwierćfinał, półfinał i finał

W drugim dniu zawodów, Gród Czop Podegrodzie został przydzielony do kolejnej grupy, razem z dwiema innymi drużynami. W pierwszym spotkaniu dość gładko zawodnicy z Podegrodzia wygrali z Cementownią Odra Opole, lecz w drugim spotkaniu Eko Okna pokonały Gród  i o awansie do ćwierćfinału decydowały małe punkty. Jak się okazało Gród awansował z drugiego miejsca i to właśnie zdecydowana wygrana w pierwszym spotkaniu i mała strata punktowa z Eko Oknami przypieczętowały awans do ćwierćfinału. Tam o losie Grodu decydowało losowanie.

Faza grupowa:

Gród Czop Podegrodzie – Cementownia Odra Opole 2:0
Gród Czop Podegrodzie – Eko Okna 0:2

Po losowaniu, zawodnicy Grodu nie byli zadowoleni, ponieważ w ćwierćfinale mieli zmierzyć się z zeszłorocznym zwycięzcą turnieju – 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej. Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji turnieju to właśnie przez tą drużynę, Gród Czop Podegrodzie odpadł z turnieju. Po widowiskowym, pełnym dramaturgii spotkaniu i bardzo wyrównanym meczu, zawodnicy z Podegrodzia sprawili niespodziankę i wygrali mecz ćwierćfinałowy. 

 

Ćwierćfinał:

Gród Czop Podegrodzie – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej 2:1

W półfinale zawodnicy Grodu Czop Podegrodzie mieli zmierzyć się z drużyną Azoty Chemik Puławy, która w rozgrywkach grupowych wygrała wszystkie mecze, nie tracąc żadnego seta, a dla informacji to aktualny wicemistrz Polski amatorów w siatkówce. Po ciężkim meczu półfinałowym, w tie-breaku Gród pokonał drużynę Azoty Chemik Puławy i awansował do finału.

Półfinał:

Gród Czop Podegrodzie – Azoty Chemik Puławy 2:1

W finale drużyna z Podegrodzia, zmierzyła się z Remagum Mysłowice, jedną z najbardziej utytułowanych drużyn amatorskich w Polsce. Niestety ostatni mecz turnieju nie okazał się dla zawodników Grodu szczęśliwy, drużyna z Mysłowic wygrała  2:0 i to ona została Mistrzem III Pucharu Polski Siatkarzy Amatorów

Finał:

Gród Czop Podegrodzie – Remagum Mysłowice 0:2

Drużyna Gród Czop Podegrodzie zajęła 2 miejsce i jak twierdzi Łukasz Frączek, kapitan zespołu: Jest to bez wątpienia największy sukces w całej historii naszego Klubu. Mamy nadzieję że to drugie miejsce da wielki oddźwięk i w przyszłym roku będzie jeszcze łatwiej dopiąć budżet ponieważ taka impreza to wydatek kilku tysięcy złotych. Nie było by tego sukcesu bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców oraz Wójt Gminy Podegrodzie, która pomogła dofinansować wyjazd. Liczymy że nasze Stowarzyszenie będzie jeszcze bardziej wspierane w ramach organizacji pozarządowej, ponieważ piszemy dobre projekty, a efekty naszej pracy są widoczne nie tylko na naszym podwórku, ale szczególnie na arenie ogólnopolskiej i turniejach mistrzowskich.

Skład wicemistrzowskiej mistrzowskiej drużyny:

Łukasz Frączek
Jarosław Kowalski
Piotr Kunicki
Piotr Kudełka
Karol Wójciak
Paweł Tokarczyk
Jakub Ogorzały
Kamil Król
Adrian Potoniec
Tomasz Dylowicz
Kamil Zając

Tagi

GALERIA